Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар | НААУ

Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар

За кордоном
15:32 Ср 03.04.24 8162 Переглядів
Версія для друку

Порядок звернення за призначенням пенсії є однаковим як для осіб, які проживають в Україні, так і для громадян України, які тимчасово виїхали за кордон через воєнні дії. Водночас передбачена можливість подати заяву онлайн.

Про особливості пенсійного забезпечення українців розповіла членкиня Центру трудового права ВША НААУ Ірина Подкопаєва під час вебінару на тему «Питання пенсійного забезпечення громадян України, що тимчасово перебувають за кордоном», організованого представником НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександром Чернихом.

Так, для отримання пенсії громадянин України має звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення/перерахунок пенсії, форма якої затверджена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Заява про призначення/перерахунок пенсії подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання особи у таких формах:

- особисто (безпосередньо особою або через представника, повноваження якого посвідченні у встановленому законом порядку (нотаріально та/або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном);

- засобами поштового зв’язку;

- в електронній формі через офіційний вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (електронний кабінет пенсіонера) або засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (портал ДІЯ).

Разом із заявою до територіального органу ПФУ подаються документи:

- щодо  підтвердження віку особи (паспорт громадянина України);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- щодо підтвердження наявного страхового стажу (трудова книжка, довідки з місця роботи, документи про здобуття освіти за денною формою навчання, свідоцтва про народження дітей у разі перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку тощо;

- про розмір заробітної плати особи за період до 01 липня 2001 року (за наявності);

- про місце проживання громадянина України за кордоном із зазначенням адреси;

- про посвідчення факту, що фізична особа є живою (лише у разі подання документів у паперовій формі. При поданні заяви та документів в електронній формі подання такої заяви не вимагається).

Якщо документи подаються у паперовій формі, а не через електронний вебпортал електронних послуг, то:

  • копії документів мають бути засвідчені в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документи, складені іноземною мовою, мають бути перекладені українською мовою із засвідченням справжності перекладу в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою, видається консульською/дипломатичною установою України за кордоном.

На період запровадження воєнного стану в Україні існують певні особливості обчислення страхового стажу.

Якщо людина перебувала у відпустці без збереження заробітної плати (без обмеження строком) та/або дію її трудового договору було припинено, то такий період трудової діяльності до страхового стажу зараховуватися не буде незалежно від наявності відповідного запису у трудовій книжці, оскільки в цей період за таку особу не сплачуються страхові внески.

Водночас чинне законодавство дозволяє брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і сплачувати такі страхові внески за себе самостійно.

Для цього можна укласти один із типових договорів:

1) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

2) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

3) про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Така ж можливість добровільної участі та укладення вищезазначених договорів передбачена і для українців, які працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладені міжнародні/міждержавні договори у сфері соціального та/або пенсійного забезпечення.

Олександр Черних повідомив, що між Україною та Сполученим Королівством такий договір не укладений, тому страховий стаж, здобутий у Сполученому Королівстві, не буде братися до уваги при призначенні пенсії в Україні.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 137

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 1378

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 1735

Навчання

Як правильно подати електронний доказ - матеріали вебінару

Як і всі інші галузі, судочинство сьогодні зазнає відчутних змін у напрямі цифровізації процесів. Зокрема, стало можливим використання електронних доказів. Як правильно подати електронні докази, щоб їх прийняв суд?

11:12 Чт 16.05.24 2525

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

16:46 Ср 15.05.24 5315

Законодавство

Позитивні зрушення у процедурі усиновлення назвала голова Комітету…

Цифровізація процесу усиновлення, збільшення фінансової підтримки та розширення кола дітей, які можуть потрапити під сімейну опіку - ці зміни, що відбулися останнім часом, можна вважати позитивними для дітей, що втратили сім’ю через негаразди війни.

11:29 Ср 15.05.24 3494

Гарантії діяльності

У прагненні дістатися до адвокатської таємниці слідчий ігнорував…

Попри відсутність дозволу суду на вилучення ноутбука і смартфона адвоката, слідчий під час обшуку все ж зробив це. Навіть коли слідчий суддя потім не дозволив арештовувати ці гаджети, їх відмовилися повертати власнику. У ситуацію втрутилася Національна асоціація адвокатів України.

13:43 Вт 14.05.24 4938

Навчання

Розірвання шлюбу за кордоном: що варто знати українцям

Процедура розірвання шлюбу, якщо один із подружжя знаходиться за кордоном, має певні особливості. Поради українцям у разі розлучення дали адвокати на прикладі Великої Британії.

14:42 Пн 13.05.24 5043

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл