Адвокатам системи БПД розширюють можливості навчання | НААУ

Адвокатам системи БПД розширюють можливості навчання

Навчання
12:51 Вт 13.02.24 7121 Переглядів
Версія для друку

Проходження курсів програми Ради Європи HELP та отримання відповідного сертифікату враховуватиметься Вищою школою адвокатури при підрахунку балів, які необхідно набрати адвокатам системи БПД відповідно до Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України.

Таке рішення нещодавно прийняла Рада адвокатів України.

Також планується створити робочу групу, яка вивчить напрацювання адвокатів України, що мають досвід та бажання проводити спеціальні курси підвищення кваліфікації з питань безоплатної правничої допомоги.

Нагадаємо, відповідно до п.21-1 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого рішенням РАУ від 03.07.2021 №63, адвокати, які подали відомості про включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу або уклали контракт чи договори про надання БВПД, мають отримати за рік не менше двох залікових балів з навчання з питань безоплатної правової допомоги.

Відтепер сертифікат про проходження курсів Ради Європи на платформі HELP (курси є безкоштовними) зараховуватиметься адвокатам, що співпрацюють із системою БПД, як навчання у виконання цих вимог Порядку.

Відповідні зміни до Порядку запропонував під час засідання Ради адвокатів України заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Напередодні він провів робочу зустріч з керівництвом проекту HELP.

«Це навчальна платформа і вони проводять чимало заходів. Причому для України вони вже переклали 33 продукти. Серед них є ті, що присвячені питанням правничої допомоги, - розповів В.Гвоздій. – Для нашої ситуації цікавими можуть бути розроблені теми про злочини на грунті ненависті, права людини в Збройних Силах та інші. Курси доступні на сайті HELP і українські адвокати мають змогу навчатися дистанційно».

Довідково. Програма Ради Європи HELP (Human Rights Education for Legal Professionals, Навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій) – освітня програма, що впроваджується в рамках РЄ з 2006 року. Вона реалізується відповідно до Рекомендації (2004)4 Комітету міністрів Ради Європи щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в університетській освіті та професійній підготовці практикуючих юристів, в тому числі адвокатів.

Необхідність програми, серед іншого, зумовлена тим, що Європейський суд з прав людини намагається зменшити кількість отримуваних скарг шляхом навчання представників правничої сфери ефективно і правильно застосовувати Конвенцію у своїй діяльності.

Мережа HELP складається з представників національних установ підвищення кваліфікації суддів і прокурорів та адвокатських об’єднань з країн-членів РЄ. Учасники збираються щорічно для обміну досвідом, взаємних консультацій та прийняття дорожньої карти, що містить теми, які стануть пріоритетними при розробці нових навчальних програм і матеріалів HELP.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 1186

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 1536

Навчання

Як правильно подати електронний доказ - матеріали вебінару

Як і всі інші галузі, судочинство сьогодні зазнає відчутних змін у напрямі цифровізації процесів. Зокрема, стало можливим використання електронних доказів. Як правильно подати електронні докази, щоб їх прийняв суд?

11:12 Чт 16.05.24 2323

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

16:46 Ср 15.05.24 5130

Законодавство

Позитивні зрушення у процедурі усиновлення назвала голова Комітету…

Цифровізація процесу усиновлення, збільшення фінансової підтримки та розширення кола дітей, які можуть потрапити під сімейну опіку - ці зміни, що відбулися останнім часом, можна вважати позитивними для дітей, що втратили сім’ю через негаразди війни.

11:29 Ср 15.05.24 3311

Гарантії діяльності

У прагненні дістатися до адвокатської таємниці слідчий ігнорував…

Попри відсутність дозволу суду на вилучення ноутбука і смартфона адвоката, слідчий під час обшуку все ж зробив це. Навіть коли слідчий суддя потім не дозволив арештовувати ці гаджети, їх відмовилися повертати власнику. У ситуацію втрутилася Національна асоціація адвокатів України.

13:43 Вт 14.05.24 4746

Навчання

Розірвання шлюбу за кордоном: що варто знати українцям

Процедура розірвання шлюбу, якщо один із подружжя знаходиться за кордоном, має певні особливості. Поради українцям у разі розлучення дали адвокати на прикладі Великої Британії.

14:42 Пн 13.05.24 5029

Регіони

На Запоріжжі рада адвокатів створить свій музей адвокатури

У Запоріжжі вивчать наявні в архівах матеріали з історії адвокатури, здійснять їх копіювання, опрацювання та систематизацію з метою підготовки статей та книг. Також при Раді адвокатів регіону створять музей адвокатури.

9:53 Пт 10.05.24 8138

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл