Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе? | НААУ

Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе?

Навчання
10:20 Ср 27.12.23 22218 Переглядів
Версія для друку

У сучасному світі розрізняють три ефективні типи адвокатів: адвокат-оратор, адвокат-аналітик та адвокат-спринтер. Як формуються їхні характери і як враховувати їх у власній діяльності?

Про це під час вебінару «Адвокат як людина в мегамашині: Ефективні типи адвокатів» розповів адвокат Сергій Іванів.

Адвокат зазначив, що успішний образ адвоката можливо сформувати власноруч. Він полягає в усвідомлені себе, свого поточного і бажаного місця в мегамашині, здобутті навичок і репутації, відповідних бажаному.

Власну репутацію адвокат формує і підтримує окремо у кожному з механізмів мегамашини. При цьому, в судочинстві репутації адвоката-цивіліста і адвоката-криміналіста формуються по-різному, у тому числі різним є професійний погляд на співвідношення моралі і професійної етики адвоката.

Сергій Іванів виклав основні характеристики для кожного з трьох типів адвокатів:

Адвокат-оратор має вміти не гарно висловлюватися перед тими, хто хоче слухати, а встановлювати емоційний зв’язок з тими, хто слухати не хоче, він має контролювати емоції слухачів. Для цього адвокат повинен мати гарний зір і слух, змішану референцію, досвід різноманітної комунікації, високий емоційний інтелект, швидку реакцію, непосидючість тощо.

Адвокат-аналітик повинен мати великий багаж знань, вільно володіти методами наукового пізнання, мати високий інтелект, здатність запам’ятовувати велику кількість поточної інформації на коротку пам’ять, посидючість тощо.

Адвокат-спринтер повинен володіти прагненням детальної регламентації і впорядкованості своєї діяльності, зовнішньою референцією, психологічною схильністю до здійснення повторюваних дій тощо.

При цьому, адвокат, схильний до виконання однієї ролі, не може швидко опанувати іншу роль, бо це потребує змін рис характеру, підкреслив Сергій Іванів. За його словами, достатній рівень майстерності набувається роками, і тому готуватися до виконання бажаної ролі треба завчасно, бажано зі студентства або від статусу помічника адвоката. Водночас, адвокат може навчитися працювати на різних ролях поступово, у процесі професійного саморозвитку, проте одна з них все одно лишатиметься комфортнішою.

Спікер переконаний, що ролі адвоката-аналітика та адвоката-спринтера не менш ефективні і не менш оплачувані порівняно з адвокатом-оратором.

Доповідач порадив:

- усі три види розвивати одночасно, методом малих щоденних кроків, без надмірного випередження «успішною історією» реальних вчинків;

- не гнатися за «успішними історіями» інших адвокатів, а в першу чергу посилювати навички і риси саме того типу, до якого є найбільша особиста схильність;

- закривати слабкі сторони свого характеру шляхом взаємовигідного співробітництва з колегами.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 1349

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 1706

Навчання

Як правильно подати електронний доказ - матеріали вебінару

Як і всі інші галузі, судочинство сьогодні зазнає відчутних змін у напрямі цифровізації процесів. Зокрема, стало можливим використання електронних доказів. Як правильно подати електронні докази, щоб їх прийняв суд?

11:12 Чт 16.05.24 2493

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

16:46 Ср 15.05.24 5286

Законодавство

Позитивні зрушення у процедурі усиновлення назвала голова Комітету…

Цифровізація процесу усиновлення, збільшення фінансової підтримки та розширення кола дітей, які можуть потрапити під сімейну опіку - ці зміни, що відбулися останнім часом, можна вважати позитивними для дітей, що втратили сім’ю через негаразди війни.

11:29 Ср 15.05.24 3464

Гарантії діяльності

У прагненні дістатися до адвокатської таємниці слідчий ігнорував…

Попри відсутність дозволу суду на вилучення ноутбука і смартфона адвоката, слідчий під час обшуку все ж зробив це. Навіть коли слідчий суддя потім не дозволив арештовувати ці гаджети, їх відмовилися повертати власнику. У ситуацію втрутилася Національна асоціація адвокатів України.

13:43 Вт 14.05.24 4909

Навчання

Розірвання шлюбу за кордоном: що варто знати українцям

Процедура розірвання шлюбу, якщо один із подружжя знаходиться за кордоном, має певні особливості. Поради українцям у разі розлучення дали адвокати на прикладі Великої Британії.

14:42 Пн 13.05.24 5042

Регіони

На Запоріжжі рада адвокатів створить свій музей адвокатури

У Запоріжжі вивчать наявні в архівах матеріали з історії адвокатури, здійснять їх копіювання, опрацювання та систематизацію з метою підготовки статей та книг. Також при Раді адвокатів регіону створять музей адвокатури.

9:53 Пт 10.05.24 8143

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл